Samsung’un Beklenen Telefonu Nihayet…!

Samsung M8910 Pixon12
Samsung M8910 Pixon12

2009 Haziran ayında tanıtımı yapılan ve merakla beklenen Samsug‘un 12 Megapiksel‘lik yeni cep telefonu Samsung M8910 Pixon12 nihayet  Türkiye’de satışa çıktı.

Samsung‘un bu yeni oyuncağı bahsettiğimiz gibi 12 Megapiksel çözünürlüğe sahip bir canavar. 12 megapiksellik güçlü AF kamera, LED flaşı ve hızlı devreye giren kamerası ile öne çıkıyor. 12 megapiksel son kullanıcı olan bizlere “vay be” dedirtirken, böyle bir alete niçin Optik Zoom özelliği eklenmediği kafaları karıştırıyor.

Bu sorunun cevabını araştırırken çok şaşırtıcı (aslında hiç de şaşırtıcı değil)  bir bilgiye rastladım. Ne mi? Çoğumuzun aklına geldiği gibi tamamen duygusallığa dayalı olan “pazarlama stratejisi” tabiki. Samsung2un açıklamasına göre bu özellik (Optik zoom özelliği) telefonun bir sonraki takipçisi olan yine 12 megapiksellik Amoled 12M‘le birlikte gelecek. Amoled 12M‘in hangi özellikleri barındıracağı şu an için bilinmemekle birlikte kendi oyuncağımızın, Samsung M8910 Pixon12‘nin özelliklerine bir göz gezdirmekte fayda olacaktır.

3.1 inç genişliğinde Full Dokunmatik AMOLED ekrana sahip cihazımızı bir “multimedya canavarı” olarak nitelendirirsek hiç abartmamış oluruz sanırım. M8910 Pixon12, 720 x 480 çözünürlükte ve saniyede 30 karelik video kaydedebilyor. MPEG4, H.263, H.264, DivX, XviD video formatlarını, MP3, AAC(+ / e) ve WMA ses formatlarını destekleyen telefon, bir de dahili radyoya da sahip. Çift yönlü 3D stereo hoparlörlere sahip olan cihaz, kullanıcılarına ‘eşşiz bir multimedya ziyafeti‘ vaat ediyor.

Bütün bu özellikleri dışında; hızlı çalışan standart işletim sistemi ve günümüzün olmazsa olmazlarından Bluetooth, 3G, GPS ve WiFi telefonun sahip olduğu özellikler arasında yer alıyor.  Telefonda, 150 MB dahili hafıza kartı bulunmakta ve hafıza 16 GB’a kadar microSD hafıza kartı ile artırılabilmekte.

Samsung M8910 Pixon12
Samsung M8910 Pixon12

Üstün özelliklere sahip bu cihazın fiyatını aramızda daha önce araştırmamış olanlar var ise herhalde akıllarından çok uçuk fiyatlar geçmiş olmalıdır. Ama asıl “püf noktası” burada yatıyor işin. Bu küçük dev sanılanın aksine pyasadaki birçok rakibi ile kıyaslandığında “olmaz” dedirtecek bir fiyata sahip sadece 1.349 TL .

Düşünüyorum da, zamanında Samsung‘un Omnia telefonunu 1450 TL‘ye almış biri olarak bu fiyata bu ihaz ve özellikler içimden koca bir “ahhh”  çekiyorum. Cihaz dün itibari ile elime geçti ve diyebilirim ki şu ana kadar kullandığım en iyi cihaz budur.

Eğer aranızda yeni bir telefon almayı düşünen varsa, piyasadaki rakiplerini bir kenara atıp bu “multimedya canavarı” nı mutlaka denemelerini tavsiye ederim.

Saygılarımla…

Yorum yapın

Samsung’un Beklenen Telefonu Nihayet…!” üzerine bir yorum

  1. henüz inceleme fırsatım olmadı ama güzel bir telefona benziyor. ancak şunu söyleyebilirim ki iphone da aldığım internet zevkini henüz hiç bir telefonda almadım. bu arada n97 inceleme şansı da buldum. önceki nokia n serilerine pek benzemeyen n97 gerçekten başarılı. üstelik fotoğraflarda göründüğünden çok daha zarif.

    amoled ekranlar giderek daha da yaygınlaşıyor ve özellikle samsung bunu daha çok kullanmaya başladı. optik zoom olmayışını telefonu kalınlaştıracağı düşüncesine bırakıyorum. güzel inceleme teşekkürler…