Wirofon ile cep telefonunuzu ev telefonunuz olarak kullanın

Türk Telekom, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran yenilikçi ürün ve servislerine bir yenisini daha ekledi. Türk Telekom Wirofon teknolojisiyle cep telefonuyla WiFi noktalarında ev telefonu hattı üzerinden arama yapılabilecek. Mobil telefondan Wirofon teknolojisiyle yapılan aramalar ev telefonu tarifesi üzerinden ev telefonu faturasına yansıyacak.

Türk Telekom, Wirofon teknolojisi ile ev telefonlarını mobil hale getiriyor. Wirofon hizmeti sayesinde, Türk Telekom müşterileri, her yerde WiFi uyumlu cep telefonlarını ya da bilgisayarlarını kullanarak ev telefonları üzerinden arama yapabilecek. Türk Telekom, telefon kullanım alışkanlıklarını değiştirecek, devrim niteliğindeki bu teknoloji ile kullanım kolaylığı ve maliyet avantajını bir arada sunuyor.

Wirofon teknolojisiyle Türk Telekom müşterileri, Türkiye ve dünyadaki tüm WiFi noktalarında, ev telefonu tarifelerinden arama yapabiliyor. Yapılan bu aramaların ücretleri ev telefonu faturasına yansıyor. Wirofon teknolojisi ile internet olan her yerden bilgisayarla da görüşme yapmak mümkün. Wirofon hizmetinden faydalanmak için, Türk Telekom’a ait bir sabit hat numarası ile SIP Protokolü destekli veya Windows Mobile işletim sistemli, WiFi uyumlu bir mobil telefon veya internet bağlantısı olan bir bilgisayar sahibi olmak yeterli. Wirofon için ek bir abonelik bedeli ödenmiyor. Ayrıca Wirofon aboneliği için tanımlanacak tek bir numara ile eşzamanlı görüşme yapılabiliyor.

Türk Telekom’un, müşterileri için değer yaratan yenilikçi teknolojilere odaklandığını belirten Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, “Bizim farkımız, kendi grubumuz içinde bu teknolojileri geliştirmemiz. Ev telefonlarına mobilite kazandıran Wirofon teknolojisini geliştirmenin heyecanı içindeyiz. Argela ile ortaklaşa geliştirilen Wirofon teknolojisi sayesinde kullanım kolaylığı ve maliyet avantajını bir arada sunuyoruz" dedi. Türk Telekom Grubu olarak Türkiye’de geliştirdikleri teknolojileri yurtdışına da ihraç ettiklerini belirten Doany, "Türk inovasyonunu dünyaya sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Wirofon, kampanyasıyla geliyor!

Türk Telekom’un Türkiye’yi Wirofon ile tanıştırmak amacıyla düzenlediği kampanya kapsamında, yıl sonuna kadar Wirofon abonesi olacak ilk 100.000 kişiye Wirofon üzerinden yurt içi ev telefonlarına yapılan aramaların her ay 1000 dakikası hediye. Kampanya dâhilinde GSM aramasının da dakikası tüm vergiler dâhil 9 kuruştan fiyatlandırıyor. Kampanyadan yararlanmak için herhangi bir abonelik ücreti veya taahhüt gerekmiyor. Ayrıca kampanya kapsamında, yıl sonuna kadar TTNET internet erişim noktalarında (hotspot) Wirofon erişimi için ekstra ücret alınmıyor.

Türk Telekom müşterilerinin, Wirofon hizmetinden faydalanabilmek için ev numaralarını yazarak 6606’ya SMS göndermeleri, www.wirofon.com adresindeki bilgileri doldurmaları, 444 1 444 numaralı Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni aramaları veya Türk Telekom bayilerine başvurmaları yeterli.

Wirofon hizmetinden yararlanabilmek için gereken WiFi uyumlu cep telefonları arasında Nokia’nın E51, E60, E61i, E63, E65, E66, E70, E71, E75, E90, N79, N80, N81, N81 8GB, N82, N85, N95, N95 8GB modelleri, ayrıca Samsung Omnia, HTC Touch, HTC Touch Viva, HTC HD, Apple iPhone, Apple iPhone 3G modelleri bulunuyor. Wirofon teknolojisi ile Apple iPod Touch ile de telefon araması yapmak mümkün oluyor.

Kullanıcıların Wirofon uyumlu cep telefonlarına Wirofon ayarlarını yüklemeleri de oldukça kolay. www.wirofon.com adresinden, Windows Mobile işletim sistemine sahip mobil telefonlara wirofon programı indirilebiliyor, Nokia telefonlar için wirofon ayarları sms yoluyla mobil telefona kaydedilebiliyor. iPhone mobil telefonlar için ise iTunes Store’dan wirofon programı ücretsiz olarak indirilebiliyor. Bilgisayar üzerinden Wirofon görüşmesi yapmak için de www.wirofon.com adresinden Wirofon programını indirmek ve gönderilen kullanıcı ismi ile şifreyi kullanmak yeterli.

Yorum yapın

Wirofon ile cep telefonunuzu ev telefonunuz olarak kullanın” üzerine 8 yorum

  1. yorumlara katılıyorum ev ve ona bağlı interneti kapacagım bilgi istiyom tekrar beni başka abonelige yölediriyorlar ayrca abonme olma işini bilsayar aracılıgı ile yapıyorsak aynı işin kapatmasınıda bilgisayar aracılıgı ile yapmalıyızz lütfen

  2. Arkadaşların yorumuna aynen katılıyorum. sabit ücret adıyla toplanan paraların halkın yararına kullanıldığını düşünmüyorum. hangi kampanya olursa olsun sonuçta olan son kullanıcıya oluyor. Türk Telekom Dürüst ve anlamlı kampanyalar sunmalı. Her daim vatandaşın cebine uzanma mantığından uzaklaşmak, emperyalist anlayıştan vazgeçmenin zamanı gelmedi mi artık? saygılarımla.

  3. türk telekom sabit telefonlardan alınan vergiyi kaldırması lazım çünkü sabit telefonla arama yapmak çok pahalı 3 adet sabit hattım vardı. işyerinde depoda ve evde bunlardan 2 sini sabit ücretler artığı zaman tepki olarak kapattım. sadece işyerimde tek hat kaldı. onuda adsl kullandığım için vede işyeri olduğu için açık tutuyorum. yakında kablosuz internete geçmeyi düşünüyorum.gündüzün işyerinde akşam oluncada eve götürürüm. 2 tane adsl ve 2 tane sabit telefon ücretindende kurtulmuş olacağım.

  4. Seksenli yıllarda kimsenin evinde sabit telefon yok iken bir furya yapılıp , herkese çokkısa süreler içerisinde Sabit telefon verdiler.Alanlar bizim gibi çok sevindiler. O yıllarda bu hizmet gerçekten çok önemli ve gerçekten çok güzeldi.Abonman üçreti yılın ilk üç veya dört ayında alınır ve sonraki aylar sadece konuşma ücreti olarak alınırdı. Buda vatandaşı sıkmazdı.Gelele bu günlere geldik , sözkonusu abonman ücreti bütün yıla yayıldı ve azımsanmayacak kadar yüksek bir rakama ulaştı.Türk Telekom ,hangi tür konuşmayı seçerseniz seçin sı)35-40 Tl den aşağı fatura göndermiyor sağolsun! Çünkü gelen faturaların yarısı sadece (15 veya 16 TL) abonman ücreti.Vatandaş sadece yılda 180- 200 TL abonman ücreti ödüyor.Kısacası halk sabit telefonların faturalarından bıkmış durumda.Şahsen ben her ay en az 35_40TL telefon parası ödüyorum.Evde İnternetim olmasa bir gün bile durmaz hattımı kapatırım,Telekom bunu neden yapıyor. Vatandaş zaten tüm faturalardan bıkmış durumda.Türk Telekom benim gibi düşünenleri görmüyor veya duymuyormu acaba. Çeşitli yeniliklerle vatandaşın kafasını karıştırıp başka alanlara çekmeğe çalışıyor. Ucuz falan filan diyerek vatandaşların kafalarını karıştırması yerine, bende yukarıdaki yorum sahipleri gibi vatandaşı kara kara düşündüren sabit abonelik ücretinin kaldırılmasını ve daha gerçekçi bir fiat tarifesi yapılmasını ve telefon kullanıcılarına bu eziyetin en kısa sürüde kaldırılmasını en azından azaltılmasının gerekliliğini düşünüyorum.

  5. Arsel ve Göksel arkadaşların görüşlerine katılıyorum.Yapılan uygulamalar çok net açıklanmadan kafa karıştırıyor ve avantaj varmış imajı veriliyor. Oysa cazibesi olmayan bir kampanya bu. Türk Telekomun sabit ücreti kaldırmaması halinde daha çok abone kaybedeceğini düşünüyorum. Ayrıca, konuşulan dakikalar hep kurum lehine çalışıyor.Yani 10 saniyede konuşsanız bir dakika ücreti alınıyor.Totalde çok büyük bir haksız kazanç oluşuyor.T.Telekom sıkı bir özeleştiri ile durumunu gözden geçirmeli.

  6. ben telefonumu aramalara kapattım bilgisayar olmasa hiç kullanmıcam sanırım türk telekom kan kaybediyor çıkış arıyor,öncelikle sabit ücreti kaldırmasını tavsiye ederim başka yolu yok on tane cem yılmazda gelse sonuç hüsran olacaktır.

  7. Cem Yılmaz her daim iyi ama bu kez gerçekten süper bir reklam olmuş..Ama detayına girersek cep telefonuyla daha pahalıya konuşturan bir hizmetten ötesi yok wirofonda.. hem cebi hem şehir içi hem de uluslararasını pahalı arıyorsun. Bugün skype ya da çeşitli voip uygulamaları varken, turk telekomun bunu özel bir ürün gibi sunuyor olmasına şaşırdım…