Konica Minolta hizmet odaklı iş çözümleri

Konica Minolta’nın Türkiye Distribütörü Transteknik, Türkiye çapında bayilerine yönelik gerçekleştirdiği toplantıda, Dünya ve Türkiye pazarında Konica Minolta’nın profesyonel renkli baskı çözümlerinde renkli pazarında birinciliğini, 2008 hedeflerini, stratejilerini ve renkli segmentte yükselişinin ürün bazında farklılığının bilgileri ile finansal yatırım avantajlarının bilgilerini paylaştı.

Transteknik Teknoloji A.Ş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin İşler, Transteknik’in 38 yıldır fotokopi alanında edindiği bilgi ve deneyimin, “Değişimin Gücü” yılı itibariyle güçlenerek devam ettiğini belirterek açtığı konuşmasında 2007 yılı değerlendirmesi ve 2008 yılı hedeflerini anlattı. Transteknik’in 2008 yılında Güce Geçişinin bir göstergesi olarak renkli segmentin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 2007 yılında ciddi bir artış kaydettiğini iletti. Bu artışın 2007 yılı IDC verilerinde göre Türkiye pazarında renkli segmentte adet bazında %27.2’lik oranla Konica Minolta’ya birincilik getirdiğini ve 2008 yılında bu birinciliği açık ara önde tamamlama hedefleri olduğunu kaydetti. 2006 yılında değişen organizasyon yapısı ile 2 yıl içinde gelinen başarılı noktaları ve 2008 yılı hedeflerine ulaşmak için Konica Minolta gücünün tüm çalışanlarla birlikte çözüm ticareti alanında “hizmet odaklı iş çözümleri” şirketi olmayı hedeflediklerini ve teknik destek ile müşteri memnuniyetini her alanda sağlamanın birinci öncelik olduğunu vurguladı. Yazılım iş çözümleri alanında artarak devam eden talepleri karşılamak amacıyla kurulan SATEM (Sistem Analiz Teknik Eğitim Merkezi) grubunun Transteknik’e bağlı olan tüm bayi çalışanlarının eğitim ve tüm ürün bilgilerini sağlamak amacıyla kurulan bir yapı olduğunu ve bu yapının Türkiye’de ki kurumsal müşterilerin, matbaaların, copy shop merkezlerinin ve orta ölçekli firmaların hedefledikleri fiyat avantajı ve verimliliklerini üst seviyede tutmak olduğunu belirtti.

Konica Minolta Avrupa Bölge Müdürü Mark Oldfield’in katıldığı toplantıda, Oldfield, Transteknik ile Türkiye’de Avrupa bölgesine önemli bir ivme kazandıklarını Almanya ve tüm Avrupa ülkelerinde ki renkli segment pazarında birinciliklerine Türkiye’nin birinciliğinin de sağlanmasından ve değerlerini artırmalarından memnun olduklarını iletti. Konica Minolta’nın Türkiye pazarına verdiği önemin meyvelerini kısa zamanda aldıklarını, hedeflerinin 2008 yılında Türkiye pazarında daha yüksek olduğunu ve büyüme sürecinin 2008’de daha güçlü olacağını belirtti.

Toplantıda, Transteknik Teknoloji A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rıza Başoğlu, Genel Koordinatör Murat Cal, Bayi Müdürü Metecem Orhan, Bilgi Teknolojileri ve Ofis Çözümleri Grup Müdürü Fikret Torun, Teknik Müdür Metin Bilgin, SATEM Grubu Yasin Gökdemir, Ürün Müdürü Orhan Doğan, Konica Minolta’nın yükselişinin ardındaki başarı kriterlerini, 2008 Türkiye stratejilerini ve İş çözümleri odaklı hizmet anlayışının bilgilerini verdiler.

IDC Türkiye IHD (Imaging Hardcopy) Araştırma Analisti Zeynep Kılıç’ın katıldığı toplantıda 2007 yılı Yazıcı- Fotokopi Pazarı, Lazer Pazarı, Renkli Pazarı, Konica Minolta’nın Türkiye Pazarındaki yeri ile ilgili yapılan araştırma sonuçlarını paylaştı. Renkli Fotokopi makina pazarında adetsel olarak %27.2lik payla Konica Minolta birinci sırada yer alıyor. 21-30 ppm arası renkli fotokopi pazarında da, cirosal olarak % 22’lik payla birinci sırada yer alıyor. Toplamda ise Siyah/Beyaz ve Renkli MFP pazarında adet bazında %11’lik payla 3.cü sırada yer aldığını yaptıkları araştırma verilerine dayanarak paylaşan Kılıç, gelecek yılın daha hareketli geçeceğini belirtti.

Antalya Belek IC Hotel Santai’de düzenlen toplantıda 2007 yılında adet, ciro ve bölgesel olarak en başarılı bayilerine ödüllerini veren Transteknik, 2007 yılında Konica Minolta’ya birincilik kazandıran bayilerinin değerli katkılarından dolayı memnuniyetlerini ileterek başarılarının devamını diledi.

Yorum yapın