Media Markt Adana Açılışında 3 kilometrelik kuyruk oluştu

media-markt-adanaMedia Markt Adana açılışında ucuz ürün almak için gelen 20 binden fazla kişi yaklaşık 3 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Bilgisayar bilişim ürünlerinde vergi oranının %18 den % 8 inmesi de elektronik devinin ekmeğine yağ sürdü. Media Markt yetkilileri kuyrukta bekleyen müşterilerine yaklaşık 10 bin adet dürüm dağıttı.

Gece 24.00’te yapılan açılışın ardından mağazaya hücum eden binlerce kişi sıkış tepiş alışveriş yapmak isterken ezilme tehlikesi geçirdi. Kadınların ve çocukların zor anlar yaşadığı izdihamda, vatandaşlar görevlilere pet şişe fırlattı? İzdiham nedeniyle mağazanın açılış kurdelesi kesilemedi.

Açılışta 250 güvenlik görevlisi ve 75 personel görev aldı. Saatler gece yarısını gösterdiğinde kapıların menteşelerini sökerek içeri giren binlerce Adanalı, mağazadaki malları adeta yağma etti. Kapıların açılmasının ardından mağaza içinde alışveriş çılgınlığı yaşandı.

Media Markt Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdürü Nuri Topatan, Türkiye‘de yatırımları sürdürdüklerin belirterek, “Krize karşı en iyi panzehir yatırımdır. Hedefimiz 2010 yılı sonunda sektör birincisi olmak. ÖTV indirimi ciromuzu ikiye katladı” dedi.

Media Markt, Türkiye’deki 9. mağazası (Adana) 5 bin 700 metrekare alan üzerinde kurulu. Adana mağazasında, 60 binden fazla ürün çeşidi var.

media-markt-adana-adres

KRİZİN PANZEHİRİ YATIRIMDIR

Nuri Topatan, Avrupa’nın 1 numaralı teknoloji marketi olan Media Markt olarak krize rağmen istihdama devam ettiklerini belirterek, “Adana mağazamızda 75 kişi istihdam edeceğiz. Türkiye genelinde ise çalışan sayımız yaklaşık bin kişi. Yıl içinde açacağımız yeni mağazalarla yaklaşık bin kişiye daha istihdam sağlayacağız. Krize karşı en iyi panzehir yatırımdır. 2015 yılına kadar hedeflerimiz şimdiden belli. 2010 yılı sonunda hedefimiz Türkiye’de sektör birincisi olmak” diye konuştu. Açılışlarını gece yarısı yapmalarına rağmen Adanalıların gösterdiği ilgiden memnun olduklarını ifade eden Topatan, “En iyi markalar, en bol seçenekler ve en düşük fiyatlarla Adanalı teknoloji tutkunlarına hizmet verecegiz” dedi.

MediaMarkt Adana Seyhan
M1 Merkez Adana Alışveriş Merkezi
Zincirlibağlar Mevkii, Yeni Mahalle Öğretmenler Bulvarı
01270 Seyhan / Adana

Çalışma saatleri:
Pazartesi – Pazar 10:00 – 22:00

Tel: (0322) 455 64 00

E-mail: adanaseyhan@media-saturn.com

Yorum yapın

Media Markt Adana Açılışında 3 kilometrelik kuyruk oluştu” üzerine 2 yorum

  1. Ben bir ilk okul öğretmeniyim okulumda faydalı olacağını düşündüüm bir bilgisayrı sizde kampanyalı olarak aldım sizden almış olduğum faturayı milli eğitime ibraz ederek  kdv indiriminden faydalanmak için almış olduğum faturayı kaybettim adanadaki marketinizin içersindeki danışma bölümünde bulunan pınar hanıma konuyu ilettim sorunuma bi çare bulunmasını istedim fakat ne hikmetse müşteri isminden aldığım ürünün bilgilerine ulaşamayacaklarını bildirdi.